BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Dosja e Matës e Breçanit, gazetari i njohur zbardh detaje ‘bombë’ nga hetimi: Një ministër del në përgjimet e SKY, komunikon me një të arrestuar...

Dosja e Matës e Breçanit, gazetari i njohur zbardh detaje

Gazetari Basir Çollaku është shprehur se te dosja e SPAK për grupin kriminal të Ervin Matës, pjesë e të cilit dyshohet të ketë qenë edhe ish-drejtuesi i lartë i Policisë, Erzen Breçani, ka edhe një emër ministri që komunikon me një të arrestuar.

Komentet Çollaku i bëri në një emision televiziv, ku tha se kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe ai i Drejtësisë, Ulsi Manja, duhet të tregonin nëse të afërm të tyre e kanë përdorur aplikacionin SKY ECC ose jo.

“Të hetohet korrupsioni politik që gjendet këtu. Bashkëpunimi i politikanëve për zgjedhjet e investimet me grupet kriminale. Edhe te dosja e fundit e Matës, pasi Breçani është periferik në këtë histori, ka një emër ministri që komunikon me një të arrestuar.

Unë nuk e kam parë vendimin prej 104 faqesh të Gjykatës së Posaçme, pra në vendimin e Gjykatës mungon. Ka komunikuar me njërin nga të arrestuarit. Nuk është i vetmi rast. Një ide e ministrit Balla, që thoshte se të gjithë nga e hëna, kush ka këto aplikacione të largohet, çka ishte një propagandë.

Nuk është njeri i besueshëm ministri i Brendshëm për të pasur në dorë këtë histori. Unë do të thoja që kryeministri Rama, ministri i Brendshëm dhe ai i drejtësisë, duhet të thoshin nëse kanë pasur të afërm që kanë pasur telefona me këta aplikacione”, është shprehur Çollaku.