BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

"Duhet të futesha në sallën e lindjes, por ika në punë"/ Iris Luarasi tregon momentet e vështira: Moj jam mirë unë?! Çfarë kam bërë

"Duhet të futesha në sallën e lindjes, por ika në

Jemi mësuar ta shohim shpeshherë nëpër panele televizive për të diskutuar rreth temave aktuale si politika, roli i gruas në shoqëri apo zhvillimet në arsimin e lartë, mirëpo ditën e djeshme Iris Luarasi na zbuloi një anë ndryshe të sajën.

E ftuar në emisionin “Rudina”, ajo ka ndarë për publikun momentet më të vështira dhe të bukura të jetës së saj.

Ndër ngjarjet më të bukura pa dyshim janë dy momentet kur është bërë nënë.

Ajo ka treguar se në lindjen e parë ngaqë nuk ishte shumë e informuar, nuk i kishte kushtuar shumë rëndësi dhe kishte hyrë në muajin e 10 dhe fëmija duhet të lindte nga momenti në moment. Doktoresha e kishte paralajmëruar se duhet të futej në operacion, por Irisi nuk kishte pranuar sepse i duhej të shkonte në punë.

“Ngjarjet më të rëndësishme janë lindjet e fëmijëve. Kur lindi Noah, i pari, unë punoja në Kryeministri dhe nuk e harroj, domethënë aty e kupton se sa të lumtur janë njerëzit injorantë. Kur ti nuk ke asnjë lloj ideje që se çfarë ndodh me ty në momentin që je shtatzënë dhe mund të rrezikosh disa gjëra, pa i kuptuar, vjen fiks nga injoranca. Ti kupton dhe thua “Moj jam mirë unë?! Çfarë kam bërë”. Unë kisha hyrë në muajin e 10 me Noah.

Rudina Magjistari: Në muajin e 10 domethënë prisje të lindje nga orë në orë.

“Po. Dhe shkoj takoj mjeken e cila është edhe mikesha ime, Rubenën, e cila më thotë që më kishin ikur ujërat dhe duhet të futesha në sallë. Dhe unë i themL ‘Jo nuk futem dot se duhet të shkoj në punë’. Më vonë kur e ke beben në krahë, thua: ‘O zot sa budallaqe, po si mund të jesh kaq e trashë’. Mbaj mend që sytë e Benës “u shqyen”, sikur thoshte: ‘S’mbush mirë’. Unë i thashë: “Ndryshon struktura dhe duhet të mbroj njerëzit në sektorin tim, se po u ndryshua këta njerëz ngelën pa punë e nuk e kthej dot më këtë proces”. E pashë që ajo më vuri kryq të madh.”-përfundoi ajo.

Më të lexuarat