BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

E pazakontë! Ferrari i vjedhur në Itali gjendet pas 28 vitesh në Londër, njihuni me historinë e makinës së zhdukur prej 1995-ës

E pazakontë! Ferrari i vjedhur në Itali gjendet pas 28 vitesh në

 

Policia britanike gjeti Ferrarin e vjedhur që i përkiste ish- kampionit të Formula 1, Gerhard Berger.

F512M Testarossa ngjyrë e kuqe, me vlerë më shumë se 350,000 £, u vodh në Imola të Italisë në vitin 1995 dhe ishte gjetur pak ditë më parë. Madje atëherë piloti austriak kishte tentuar të ndalonte hajdutët, duke i ndjekur pas.

E pazakontë! Ferrari i vjedhur në Itali gjendet pas 28 vitesh në

Pasi kishin bërë denoncimin nuk kishin pasur më asnjë lajm deri në janar të këtij viti kur Policia Metropolitane e Londrës mori një lajmërim nga Ferrari, i cili kishte kryer kontrolle në një makinë të blerë nga një blerës amerikan përmes një ndërmjetësi në Britaninë e Madhe në vitin 2023. Hetimet zbuluan se ishte një automjet i vjedhur.

E pazakontë! Ferrari i vjedhur në Itali gjendet pas 28 vitesh në

Hetimet zbuluan se makina ishte dërguar në Japoni menjëherë pas vjedhjes dhe ishte kthye në Mbretërinë e Bashkuar vetëm në vitin 2023. Megjithatë ende nuk ka një arrestim për këtë ngjarje.

Janë prodhuar vetëm 500 makina Ferrari të këtij lloji.