BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

E trishtë/ Ndahet nga jeta profesori i njohur (Emri+ Foto)

E trishtë/ Ndahet nga jeta profesori i njohur (Emri+ Foto)

Është ndarë sot nga jeta në moshën 75 vjecare Profesori i njohur i Veterinarisë, Kristaq Berxholi. Ai është lindur me 1 gusht 1948 ne Lunxheri të Gjirokastrës. Me mbarimin e shkollës se mesme në qytetin e Gjirokastrës, Berxholi ndoqi studimet e larta për Mjekësinë Veterinare në Institutin e Lartë Bujqësor.

E trishtë/ Ndahet nga jeta profesori i njohur (Emri+ Foto)

Pas përfundimit të studimeve në vitin 1973, punoi si veteriner dhe me pas si përgjegjës i shërbimit veterinar në Tepelene. Ne vitin 1979 emërohet kërkues ne Departamentin e Virologjisë ne Institutin e Studimeve Veterinare ne Tirane, Institut qe me vone e drejtoi, ne vitet 1997 deri 2002.

Nga viti 2002 punoi si pedagog ne Fakultetin e Mjekësisë Veterinare dhe nga viti 2004 ishte drejtues i Departamentit te Lendeve Paraklinike te këtij fakulteti.

Pas kualifikimit universitar ai u pajis me disa grada dhe tituj shkencorë si “Doktor Shkencash“, dhe “Profesor”. Profesor Berxholi është autor i shume botimeve shkencore për sëmundjet virologjike, imunologjike dhe zoonozat. Ai ka qene një bashkëpunëtor i ngushte i medias per çështjet e sigurise  ushqimore dhe shëndetit publik.