BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Aktualitet

Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Lufta e III Botërore ka filluar dhe do përshkallëzohet, ja cilat janë vatrat ‘e nxehta’

Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe

Eksperti i Sigurisë, Faik Basha, është shprehur se Lufta e Tretë Botërore ka fulluar dhe po vijon përshkallëzimi i saj.

Komentet Basha i bëri në emisionin “Good Morning Albanians”, ku tha se bota është e ndarë në dy kampe kryesore, një i kryesuar nga SHBA dhe tjetri nga Rusia.

Ai tha gjithashtu se veç Ukrainës, vatër tjetër konfliktesh është edhe Ballkani, pasi sipas tij, Serbia ka 40 baza ushtarake të fuqishme dhe nga momenti në moment mund të shpërthejë konflikti.

“Ka filluar lufta e tretë botërore, por përshkallëzimi i saj është në vijim. Ka një bashkëpunim të ngushtë mes Rusisë, Kinës, Koresë së Veriut, Indisë dhe Iranit. Ukraina po ndihmohet deri tani nga NATO, kryesisht BE dhe SHBA. Kjo ka sjellë një pengim, por as fitoren e Ukrainës dhe as të Rusisë.

Rusia po përpiqet të avancojë në drejtim të Ukrainës. Nëse Rusia do të avancojë, Ukrainës do i duhen 3 herë më shumë forca. Atëherë NATO do të duhet të ndërhyjë.

Në Moldavi është një komunitet rus atje që është gati të përshkallëzojë konfliktin. Në Serbi ka 40 baza ushtarake shumë të fuqishme. Askush të mos mendojë se situata është shumë e qetë dhe të themi që nuk do të ketë problematika mes Serbisë dhe Kosovës”, tha Basha.