BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Eksperti Karamuço plas deklaratën ‘bombë’: Brenda 2 vjetësh, tre persona të rrezikshëm të krimit do të dalin nga burgu para kohe

Eksperti Karamuço plas deklaratën ‘bombë’: Brenda 2

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka thënë se brenda 2 vjetësh do të dalin nga burgu 3 persona të rrezikshëm të krimit organizuar.

Në Shqipëri tha Karamuço në një emision televiziv, se prej vitesh nuk kemi pasur probleme me pa ndëshkueshmërin por me daljen para kohe nga burg  i personave të rrezikshëm.

“Prej vitesh ne kemi pasur probleme jo me pa ndeshkushmëri por me daljen para kohe nga burgu të eksponentëve shumë të rrezikshëm të krimit të organizuar. Dhe në dy vitet e ardhshme do të shikoni që do dalin dhe tre persona të tjerë, që nuk e mendonim që do dilnin nga burgu. 

I menjëhershëm ishte ndërhyrja e zëvendësministrit të Brendshëm, Julian Hodaj i cili i kërkoi Karamuço-s që të flas me emra konkret.

Eksperti  nuk i tregojë emrat, por sipas tij, “do dalin me justifikimin e rishqyrtimit të dosjes, shkurtimi i dënimit dhe ka shumë arsye sepse i kanë rregulluar letrat”.

“Edhe Gjykata nuk ka çfarë të bëjë në këto kushtet sepse e tillë është trajtuar për mos pasur burgim të përjetshëm”, përfundoi ai.