BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

EMRAT/ Falsifikonin dhe ndryshonin gjobat brenda sistemit, arrestohet specialisti në policinë Rrugore

EMRAT/ Falsifikonin dhe ndryshonin gjobat brenda sistemit, arrestohet

Kundrejt shumave të parave falsifikonin dhe ndryshonin gjobat brenda sistemit të Policisë Rrugore, arrestohet një polic dhe një tjetër procedohet në gjendje të lirë. Burime bëjnë me dije se në pranga ka rënë efektivi Arion Bardhi, specialist pranë Policisë Rrugore, dhe në gjendje të lirë u procedua efektivja Mirela Hoxha. 

Të dy akuzohen për shpërdorim detyre dhe falsifikim kompjuterik. Në hetimet e AMP dhe Prokurorisë së Tiranës për disa jave, rezultoi se dy kolegët kundrejt ryshfetit nga qytetarë të ndryshëm falsifikonin dhe ndryshonin gjobat brenda sistemit të policisë.

Pasja akses në këto sisteme nga Bardhi dhe Hoxha, u siguronte paratë si rryshfet që gjobat e papaguara ti kthenin në të paguara. I arrestuar është edhe sekseri i dy policëve, Erion Brako, i cili kryente punën e marrjes së parave nga qytetarët me qëllim fshirjen e gjobave nga sistemi. AMP dhe Prokuroria e Tiranës vijojnë hetimet për të zbuluar persona të tjerë të rrjetit.