BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Aktualitet

Çfarë dinte Liridona që bashkëshorti e eleminoi? Gazetari i njohur zbardh detaje të reja nga ngjarja: Nuk e vrau për tradhëti por…

Çfarë dinte Liridona që bashkëshorti e eleminoi? Gazetari

Vrasja e bujshme e Liridona Murseli tronditi mbarë opinioni publik. E reja u ekzekutua pas një plani të mirorganizuar nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli.

I ftuar në një program televiziv gazetari Jul Kasapi bëri një analizë të motiveve se pse Naimi mund ta ketë vrarë bashkëshorten e tij.

Kasapi theksoi se planifikimi i një vrasjeje të tillë bëhet vetëm për para dhe për asnjë motiv tjetër që mund të lidhet me tradhti apo mosmarrëveshje.

 “Unë pashë dhe foto dhe video që ishin publikaur vite më parë. Gjithçka dukej normale. Por kur diçka duket shumë e bukur në jetën e Instagramit mund të ketë probleme në jetën reale. Por duke parë dhe divorcin që është diskutuar, nuk mendoj se kanë qenë një familje e lumtur. Dhe çfarë bëhet kur do të divorcohesh dhe të fitosh para?! Eliminimi fizik! Ne këto i kemi parë në filma shumë herë. Në të tilla raste elimnimi fizik bëhet vetëm për para. Pse do e vriste tjetër Naimi Liridonën?

Nuk mendoj se do e vriste se Liridona do i nxirrte të palarat gjatë kohës që ka qenë këshilltar i Pacollit. Nuk mendoj se diçka e tillë të çon për të vrarë nënën e fëmijëve të tu. Cili do ishte një motiv tjetër? Do e vriste për tradhti? Unë nuk mendoj se në ditët e sotme dikush të vret për tradhti apo për xhelozi. Ne kemi parë një vit më parë dhe rastin e vrasjes së një vajze në Kosovë, e cila ishte në spital, shtatzënë. Ajo ishte një vrasje e parlajmëruar por në kufijtë e një çmendie nga ana e bashkëshortit. Por aty nuk kishte planifikim. Planifikimi bëhet për para”, tha ai.