BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Çfarë ka ndodhur? Adriatik Lapaj lëshon denoncimin dhe del me reagimin e fortë: Zoti e faltë!

Çfarë ka ndodhur? Adriatik Lapaj lëshon denoncimin dhe del me

Aktivisti i Shoqërisë Civile dhe njëkohësisht avokati Adriatik Lapaj ka denoncuar prerjen e disa luleve zbukuruese, të quajtura bouganville, që ai vetë, bashkë me aktivistë të tjerë kanë mbjellë 4 vite më parë në qytetin e Sarandës.

Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se pemët që i jepnin bukuri qytetit janë prerë natën, por thekson se  kjo nuk e ndal, pasi sërish do të mbjellë lule në çdo prag në zonat e Sarandës dhe Ksamilit.

Ndërsa më tej ka dhe një thirrje për Policinë e Sarandës, në lidhje me kapjen e autortëve, pasi deri më tani nuk ka bërë asnjë reagim.

Postimi i plotë i Lapajt:

ZOTI I FALTË! 4 vite më parë i mbollëm me shumë dashuri. I ujitëm çdo verë me krahë. I rimbollëm sa herë i dëmtuan. Ishin bërë të bukura shumë. Kishin filluar ta pushtonin betonin e shëmtuar. Nuk ishin më lulet tona, por pasuri e qytetit.

Ishin modeli si e mira mund të rritet me përkushtim. Iknim nga Tirana çdo muaj për t’i kujdesur. U vrisnin sytë. Vajtën i prenë. Natën kanë shkuar dhe prerë një pjesë të tyre. Në fakt nuk prenë lulet që mbolli e rriti me mundim Adriatiku, Ergysi, AguStela , Klejdi ,Fatjoni , Saimiri, Livia, Endri, Elona, Hyqmeti, Arditi, Vasili, Aina e të tjerë miq, por pemën ku kanë hipur edhe vetë ata që gjejnë guximin të presin lule.

Sa i dëshpëruar duhet të jesh të presësh lule?! Unë prapë do mbjell lule dhe pemë. Te unë nuk e vrasin dot njeriun…as besimin që ky vend do bëhet. Lulet tona janë pasqyra ku duket qartë shëmtia e së shkuarës që ka hedhur rrënjë.

Ne prapë do t’i mbjellim. Madje më shumë. Madje do i dhurojmë çdo banese private lule të tilla që lulet të kenë dhe Zot. Ju i pretë te rruga se shteti nuk i del Zot pronës së vetë, por nuk e prisni dot filozofinë tonë…lulet do i mbjellim në çdo prag në zonat e Sarandës dhe Ksamilit. Shkoni prijini te oborret e atyre… PËR POLICINË E SARANDËS: NDONJË REAGIM DHE KAPJE AUTORËSH? APO NUK HARXHONI KOHË ME LULET JU?