BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

“Fëmijët duan të fshehin të vërtetën”, avokati për krimin e rëndë në Durrës zbulon detajet: E mira do të ishte të bashkëpunonin me autoritetet, por ata po tentojnë…

“Fëmijët duan të fshehin të vërtetën”,

Avokati Gentian Rumano ka folur në lidhje me ngjarjen e rëndë në Durrës, ku është shprehur se fëmijët, me veprimet e tyre, kanë treguar se duan të fshehin të vërtetën e motiveve pse vranë babë dhe e groposën në kasollen e bagëtive.

Në  një emision televiziv ai tha se ata duhet të bashkëpunojnë me autoritete dhe të tregojnë të vërtetën, në mënyrë që të mund të orientojë Prokurorinë drejt akuzës së vrasjes në kushtet e tronditjes së fortë psikike.

“Dëshmitë që kanë versione të ndryshme pa diskutim kanë të bëjnë me faktin se duan të fshehin të vërtetën. Qasja që do të ketë organi i akuzës në ngarkimin e akuzës dhe në fund dhënien e dënimit presupozohet se vajza do të ketë dënim më të butë.

Prezumohet prej tyre që motra është personi më vunerabël në familje dhe e ka ndikuar më tepër dhuna e babait dhe duke qenë se merr rrethana lehtësuese të karakterit psikologjik, orientohet edhe vetë mbrojtja e tre fëmijëve drejt veprës penale që është vrasja në gjendjen e tronditjes së fortë psiqike që ka marzhin e dënimit edhe më të ulët se vrasja në rrethana familjare. Pas varrosjes së babait në oborrin e shtëpisë, kanë larguar edhe makinën për të krijuar alibinë.

Kjo e ndërlikon situatën dhe tregon se ka një paramendim. Kjo duhet të vlerësohet nga ana e Prokurorisë nëse ky paramendim ka ndodhur pas vrasjes apo para. Fakti tregoi që nuk arritën ta fshehin ngjarjen dhe tashmë po tentojnë t’i shmangen. Më e mirë do të ishte për ta që të bashkëpunonim dhe do ta orientonte Prokurorinë drejt akuzës të vrasjes në kushtet të tronditjes psiqike. Faktorët plotësues më pas janë shumë të rëndësishëm”, tha ai.

 

Më të lexuarat