BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha vijon garën për zgjedhjet e 14 majit, Celibashi kërcënon me sanksione ata që abuzojnë me simbolet e PD

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha
x
BREAKING NEWS

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top Channel'? E zbulon Altin Dumani dhe bën paralajmërimin e fortë

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top
x
BREAKING NEWS

Ja si do bëhet rritja e pagave për punonjësit e administratës dhe 2 hapat që do ndiqen për të bërë realitet këtë premtim, zbardhen detajet

Ja si do bëhet rritja e pagave për punonjësit e
x
BREAKING NEWS

“Duhet të gjendet pronari”/ Dumani zbardh prapaskenat e hetimeve për inceneratorët

“Duhet të gjendet pronari”/ Dumani zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Thellohet hetimi për Ahmetajn/ Reagon kreu i SPAK për çështjen e nxehtë dhe tregon lëvizjen që pritet shumë shpejt për Arben Ahmetajn: Janë gjetur prova në vilat e kontrolluara

Thellohet hetimi për Ahmetajn/ Reagon kreu i SPAK për
x

Aktualitet

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi

Gazetari Poli Hoxha tha në emisionin Now në Euronews Albania se SPAK është institucioni më i “kapur” nga amerikanët, në kuptimin e besnikërisë ndaj ligjit.

Sipas tij, në 3 vitet e para të ekzistencës së SPAK, prokurorë të caktuar janë kapur nga politika, gjë që sipas tij solli edhe irritimin e amerikanëve, të cilët kanë investuar shumë për këtë institucion.

“Nëse vazhdojmë me retorikën që SPAK është i Edi Ramës, atëherë kush i ka futur në burg këta të tjerët? Në SPAK të gjitha palët i kanë futur duart, këtë e them me garanci. Në 3 vjetët e para SPAK ishte për mjerimin e tij, ndaj u irrituan edhe amerikanët sepse prokurorë të caktuar i kanë kapur. Po shkove te Gjykata Posaçme është tjetër histori. Të gjithë po merremi me SPAK dhe nuk e dimë që ferri mbi tokë është atje. Nëse kanë kapur amerikanët një gjë, në kuptimin e besnikërisë ndaj ligjit është Gjykata e Posaçme. Mjerë kush shkon atje!” tha Hoxha.

 

Më të lexuarat