BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

Gazetari i njohur rrëfen takimin informal me kreun e SPAK

Gazetari i njohur rrëfen takimin informal me kreun e SPAK

Gazetari Armand Bajrami i cili ishte i pranishëm në takimin e gazetarëve me prokurorin Altin  Dumani, tha për “Review”, se informacionet e dala nga ky takim i ka publikuar si informacione nga burime zyrtare, por ka refuzuar të zbardhte bisedën e plotë.

Bajrami tha se takimi i prokurorit Dumani me gazetarët, nga ku rrodhi informacion për disa nga çështjet më sensitive të SPAK ishte një takim informal për të vendosur një linjë komunikimi dhe për të  shuar kureshtjen e gazetarëve të gjyqësorit.

“Është e vërtetë  ky takim ka qenë i treti, në radhën e takimeve që prokurori dumani zhvillojnë me gazetarët. Ka qenë për hir të së vërtetës një takim informal, për të vendosur një linjë komunikimi apo shuarje kureshtjesh për hetimet më të rëndësishme, për të vendosur pikat në çështjet më të rëndësishme të momentit.

Takimi ishte informal, mënyra se si është përcjellë është formalizuar shumë, pasi ka pasur një zbardhje të plotë të gjithë diskutimet të bërë në tryezën e ditës së djeshme.  Në përvojën time, me mirëkuptimin e redaktorëve të mi, përcjellja e informacionit që ndava me publikun ishte duke ju atribuuar një burimi zyrtar, por nuk pranova të zbardhja bisedën e plotë, pasi nuk bëhej fjalë për një konferencë për shtyp, por një bisedë informale”,-tha për Euronews Albania gazetari Armand Bajrami.