BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Hajdutët shënjestrojnë makinat, tre raste në pak ditë në një fshat në Klos

Hajdutët shënjestrojnë makinat, tre raste në pak ditë

Banorët e fshatrave të Xibrit në Bashkinë e Klosit po ndjehen të pasigurtë çdo ditë për shkak të vjedhjeve që po kryhen në këtë zonë. Duke qenë se përmes fshatrave Shkallë e Xibër Murrizë kalon rruga e Arbrit, hajdutët e shfrytëzojnë këtë fakt për të kryer vjedhje. Pak muaj më parë, më shumë se 10 automjeteve ju vodhën targat, ndërsa nuk pati asnjë autor të dyshuar të ngjarjes të zbuluar nga autoritetet.

Megjithatë, duket se hajdutët nuk janë trembur pasi në vetëm pak ditë kanë arritur të vjedhin 3 automjete të parkuara pranë banesave në afërsi të rrugës. Bëhet fjalë për dy automjete tip furgon dhe një autoveturë. Në njërin rast, furgoni është gjetur i braktisur në afërsi të urës së Vashës, ku kishte pësuar dëmtime. Nuk dihet se për çfarë qëllimi mund të jetë përdorur. Ndërkohë, deri tani policia nuk e ka publikuar rastin e këtyre vjedhjeve.

Banorët kanë kërkuar vazhdimisht prezencë më të shpeshtë të policisë në këtë zonë për të rritur sigurinë ndaj tyre.