BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

‘Minimumi jetik 200 euro’, Teliti zbulon çfarë do përmbajë programi ekonomik i PD

‘Minimumi jetik 200 euro’, Teliti zbulon çfarë do

Këshilltari për Çështjet Ekonomike në PD, Dorjan Teliti, njofton se kanë filluar punën mbi programin ekonomik të PD-së për zgjedhjet e ardhshme qëndrore 2025, duke renditur edhe prioritetet kryesore të këtij programi.

Teliti njofton se ky do të jetë një program ku shteti e qeveria do të jenë shërbëtori dhe qytetarët do jetojnë nën regjimin e shanceve të barabarta.

Në një postim në FB, Teliti shprehet se “ky do të jetë një program ku pensionistët e shtresat në nevojë do mund të dalin nga gropa e varfërisë, minimumi jetik 200 euro shumë shpejt realitet”.

Programin Ekonomik 2025-2029…COMING SOON!

Bashkë me Klodin, Liljanën, Hysenin dhe ekspertë të tjerë të departamenteve në PD, po punojmë intensivisht për hartimin e programit 2025-2029 të Partisë Demokratike.

Ky do të jetë një program që do i japë përgjigje sfidave të ekonomisë së dërrmuar dhe sektorëve të saj të braktisur.

Ky do të jetë një program ku shteti e qeveria do të jenë shërbëtori dhe qytetarët do jetojnë nën regjimin e shanceve të barabarta.

Ky do të jetë një program që në qendër të tij do të ketë individin, familjen dhe mirëqënien e saj, mbështetjen e rinisë e luftën ndaj migracionit.

Ky do të jetë një program ku pensionistët e shtresat në nevojë do mund të dalin nga gropa e varfërisë, minimumi jetik 200 euro shumë shpejt realitet.

Ky do të jetë një program që lartëson në piedestal shpirtin sipërmarrës duke i ardhur në ndihmë me një sistem taksash të ulta e procedura të thjeshta.

Ky do të jetë një program që do të bazohet në përdorimin eficent të cdo qindarke të buxhetit të shtetit. Arsimi, shëndetësia, bujqësia, turizmi dhe infrastruktura prioritete qeverisëse.

Programi ekonomik 2025 po vjen, një përgjigje dhe ofertë reale për hallet e njerëzve, sipërmarrjes dhe ekonomisë.

 

Më të lexuarat