BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

“Hëngshin kokat e njëri-tjetrit”/ Eksperti i kriminalistikës ironizon hapur qeverinë e Ramës: Shefi i tij ruan parcelat e hashashit...

“Hëngshin kokat e njëri-tjetrit”/ Eksperti i

Artan Rexhepi, ekspert kriminalistike thotë se pushtetarët në vendin tonë duhet të jenë më të kontrolluar në deklaratat e tyre.

Në një intervistë, ai iu referua deklaratës së bërë nga kryeministri Edi Rama pak kohë më parë i cili tha se kriminelët “hëngshin kokat e njëri-tjetrit”.

“Të hanë kokat e tyre, nuk jemi në kohën e Teksasit, Ndoshta dhe po veprohet ashtu, Nuk e pranoj dot që kreu i qeverisë që më drejton mua të thotë kokat e veta, Nëse thotë ashtu armatosi të gjithë qytetarët, kuptohet me leje dhe licencë. Por nuk do kthehemi në Teksa kur dilnin kaubojsit në rrugë dhe kush ishte më i shpejtë nxirrte pistoletën. Pushtetarët duhet të jenë të kontrolluar.

Për mua është skandaloze ngado ta kthesh. Më tepër është mosveprimi se shprehja. Një nëpunës i thjeshtë nëse shikon shefin e tij që ruan parcelat e hashashit mos prit që ai të ketë zell për të luftuar krimin. Duhet vepruar fort ndaj krimit. Të paktën të mos jetë në rrugë. Ka dalë shumë hapur”, tha Rexhepi.

Ai u shpreh se largimet e qytetarëve sot për sot janë masive, duke theksuar se siguria arrihet vetëm në disa momente kur krimi vendos të flejë.

“Vjen një ministër dhe një orientohet nga linja franceze, tjetri nga linja amerikane. Ligji duhet të veprojë. Largimet e qytetarëve janë masive. Siguria nëse arrihet në disa momente, arrihet vetëm sepse krimi fle. Puna është se në praktikat perëndimore kur krimi del në rrugë, reagon shum fort shteti. Shkon deri në limitet e shkeljes së ligjit. Të terrorizon nëse i kthehesh në problem për qytetarët në vet. Duhet t’i tregojmë vendin. Të rrijë atje ku ka vendin” tha ai.

 

Më të lexuarat