BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

“Hyseni ka qenë i dhunshëm”/ Eksperti Karamuço ngre dyshime të forta nga ngjarja e rëndë në Durrës: Ja pse Hygerta mund ta ketë pranuar fajin

“Hyseni ka qenë i dhunshëm”/ Eksperti Karamuço ngre

Eksperti i Kriminalistikës Ervin Karamuço deklaroi në “Top Story” se djali i madh i familjes Meta ka qenë i dhunshëm.

Sipas tij presioni nga i vëllai mund ta ketë shtyrë Hygerta Metën të pranojë se e ka kryer ajo krimin.

Ndërkohë gazetarja Dorjana Bezat deklaroi se Blerina Meta nëna e tre fëmijëve të arrestuar ndodhet tek shtëpia e prindërve të saj në Laç.

Kjo familje, sipas saj ka gjithashtu probleme, pasi nëna e Blerina Metës ka vrarë vjerrën dhe plagosur bashkëshortin (babai Blerinës) disa vite më parë.

Ervin Karamuço: Kanë edhe një zhvendosje këta në logjikë. Edhe djali i madh ka qenë i dhunshëm. Disa të dhëna të tërthorta, Hyseni ka jetuar jashtë shtetit, vajtje-ardhje. Ky është nën efektin e lëndëve narkotike, dhe mund të kërkonte para. Ku ka krijuar frikë në familje. Këta janë bërë përpara faktit të kryer se do ta bëjmë. Deklarata e parë ishte për të hequr edhe atë trysninë e vëllait, hajde se po e bëj unë se mos më bën gjë vëllai. Është vrasje e momentit.

Armand Bajrami: Në momentin që janë të arrestuar të tjerë, nuk mendoj që i mban më frika. Me një vëlla të arrestuar, do të tregojë të vërtetën.

Dorjana Bezat: Nëna është tek familja e saj në Laç, pasi ka frikë se mund t’i bëjnë gjë. Ajo rrinte vetëm me fëmijët e saj dhe ka raporte vetëm me vëllezërit e saj. Duke qenë se edhe atje kanë probleme dhe përçarje për shkak se nëna e Blerina Metës ka vrarë vjehrrën dhe plagosur burrin. Ka vuajtur dënimin për këtë. Pasi ka dalë nga burgu i kanë sheshuar gjërat dhe tashmë me ta jeton edhe Blerina. Pra jeton me prindërit e saj.