BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

"I ka marrë lekë biznesmenëve"/ McGonigal përplas Artan Hoxhën me gazetarin: E pavërtetë, ja çfarë duhet bërë në Shqipëri

"I ka marrë lekë biznesmenëve"/ McGonigal përplas

Çështja e ish-zyrtarit të FBI-së tashmë nën arrest, Charles McGonigal, ka trazuar politikën në Shqipëri, duke bërë që në media të qarkullojnë akuza dhe supozime nga më të ndryshmet.

Një prej tyre ishte edhe lajmi i disa ditëve më parë se McGonigal i ka marrë biznesmenëve të njohur shqiptarë shuma të mëdha parash për t’i pastruar nga “non-gratat” në SHBA. Një gjë të tillë e citoi gazetari Denis Dyrnjaja.

Por sipas gazetarit Artan Hoxha, diçka e tillë është e pavërtetë. Hoxha tha se McGonigal ka tentuar të ndërhyjë te një person për të mundësuar kalimin e tij në Vetting, por s’ia ka arritur.

Pjesë nga debati në emisionin “Të Paekspozuarit”:

Dyrnjaja: Flitet që ka marrë lekë biznesmenëve që t’i japë certifikatën e virgjërisë politike

Dyrnjaja: Kështu flitet, e ka nxjerrë portali

Hoxha: Mos u merr me atë, nuk është e vërtetë ajo.

Hoxha: Atij personit edhe 5 milionë euro po t’ia jepnin do i merrte, puna është se si do i nxirrte.

Hoxha: Te reforma në drejtësi i është kërkuar të ndikojë te njohjet që kishte, me rastet që di unë që shkuan dhe i kërkuan ndihmë, nuk e kaluan vettingun. Nuk e kaluan. Por prandaj duhet një hetim në Shqipëri, për të parë kë ka takuar.

Më të lexuarat