BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

“I ngeli si gozhdë”, gazetari i njohur ngre dyshimet e forta që çuan në ekzekutimin e bashkëshortes: Ajo çfarë i kërkoi Liridona-Naimit në 2019, e ka parë si rrezik...

“I ngeli si gozhdë”, gazetari i njohur ngre dyshimet e forta

Gazetari Gazment Saiti është shprehur se si pistë kryesore për vrasjen e Liridonës me porosi të bashkëshortit të saj, ishte inferiotiteti që Naimi ndjente përballë saj.

Saiti tha se në vitin 2019 Liridona i kishte kërkuar Naimit divorcin.


Sipas tij, Naimit kjo kërkesë i ka ngelur si “gozhdë” dhe ka pritur momentin për ta ekzekutuar.

“Shkaku kryesor është inferioriteti i meshkujve shqiptarë që marrin vajza si Liridona. Në vitin 2019 këta kanë kërkuar divorcin e njëri-tjetrit. E ka kërkuar vetë Liridona për t’u larguar nga bashkëshorti i saj. Kjo kërkesë ka ngelur si gozhdë në vëmendjen e Naimit. Edhe babai i Naimit tha se zonja ka pasur një biznes të suksesshëm në Suedi.

Në momentin që Naimi e ka parë rrezikun për një ndarje të mundshme nga ajo, ka arritur deri në këtë pikë. Është realiteti i shumë meshkujve shqiptarë që nuk pranojnë që femra e tij të jetë krah një mashkulli tjetër.

Një variant tjetër është se një motiv ka qenë pasuria. 300 mijë euro që Naimi dhe fëmijët do të merrnin nuk janë pak. Nuk duhet të ketë asnjë lloj hetimi tjetër veç deklaratave të tre personazheve. Si mundet që Granit Plava i del makinës përpara dhe qëllon. Naimi shumë mirë mund t’i thoshte fëmijëve uluni dhe ta kishte shtypur grabitësin. Në momentin që i është afruar vrasësi ky ka bërë atë që ka pasur në skenar”, është shprehur Saiti.