BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

IKMT i hedh në erë resortin, Hysenbelliu zbulon debatin me Ramën dhe ish-ministrin

IKMT i hedh në erë resortin, Hysenbelliu zbulon debatin me Ramën

Pronari i "Prestige Resort", Irfan Hysenbelliu ka reaguar pas shembjes së hotelit në Durrës.

Në një lidhje direkte nga SHBA-ja ai u shpreh se Rama bëri një zgjedhje ekstreme dhe se gjithçka po e bën për ta mposhtur atë.

Më tej Hysenbelliu shprehet se ka debatuar edhe më herët me Ramën edhe në prezencë të ish-ministrit Arben Ahmetaj lidhur me vizionin dhe mënyrën se si i ndërmerr veprimet.

“E njoh shumë mirë trurin e Ramës. Kemi qëndruar së bashku. Në këtë proces që ai kishte zgjedhur, që bëri një zgjedhje ekstreme, ishte personale. Fëmijët e mi janë shkolluar në Londër dhe i ktheva këtu. Nuk kam folur edhe për shkak të investitorëve, nga Saranda në Tropojë. Ne nuk i kemi raportuar këto kronika për të respektuar mundin dhe djersën e tyre. Kështu që këtë veprim që bëri sot, nuk do të thotë që më demoralizon, përkundrazi kam provuar edhe në '97, humba shumë në '97. Ky veprim që ka bërë kryeministri i vendit tim, tregon se ai ka preference, ai ka neveri për arkitektë shqiptarë. E di shumë mirë jetën e tij, historinë e tij, edhe shqiptarët i dinë. Kjo tregon pse emigrimi është i pamasë dhe shkojnë në Angli. Ku fëmijët e shumë nënave thonë që më mirë atje pa bukë sesa në vendin tonë. Kjo tregon aftësinë e Edi Ramës dhe vizionin. Unë kam diskutuar me Ramën, ka qenë dhe Arben Ahmetaj dhe kemi bërë debat.

Fëmijët e mi erdhën këtu, kanë marrë një vendim, ata duan të investojnë së bashku me mua, por unë u them fëmijëve të mi të ikin që këtu, sepse me një njeri të tillë nuk çohet përpara.”

Më të lexuarat