BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

"Kemi një koketë shumë të mirë në qeveri, ajo di të luaj..."/ Eksperti i gjuhës së trupit zbulon disa sekrete: Politikania shqiptare me zërin më seksi…

"Kemi një koketë shumë të mirë në qeveri, ajo

Ksenofon Ilia ekspert i gjuhë së trupit dhe CEO i BLA (Instituti i Gjuhës së Trupit në Shqipëri) ka qenë i ftuar në “Wake Up” në Top Channel, ku ndër të tjera ka folur edhe për zërin i cili është një element shumë i rëndësishëm në komunikim.

Ai ka marrë si shembull edhe një politikane shqiptare pa dashur të përmendë emër, ku shprehet se ka një zë shumë seksi dhe di të luajë.

Ksenofon Ilia: Zëri një element shumë i fuqishëm, zëri i mashkullit bëhet më bas, trashet, ndërsa zëri i asaj bëhet më i hollë. Nuk dua të them emra sepse e njihni të gjithë, kemi një koketë shumë të mirë në qeveri, e cila ka një zë shumë tërheqës, shumë seksi do thosha dhe ajo di të luaj, është shumë e zonja.

Blendi Salaj: Është ministre.

Ksenofon Ilia: Aaa ju të prishni emisionin.

Blendi Salaj: Ta themi emrin, Belinda Balluku, unë kështu e kuptova. Mua më pëlqen zëri i Belindës prandaj thashë…

Ksenofon Ilia: Pra shumë femra bëhen tërheqëse ose seksi si themi në gjuhën e përditshme dhe me zërin dhe me fjalët e tyre i bëjnë si një vogëlushe që të tërheq. Disa të tjera e bëjnë me shikimet e tyre dhe me zmadhimin e tyre dhe duke i dhënë ato… Femrat i përpëlitin sytë dy herë më shumë se meshkujt.

Blendi Salaj: Dikush thotë se është edhe Elisa, po Elisa nuk është në qeveri, më shkruajnë  në këto momente.