BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Aktualitet

Kërkesa e pazakontë e Dumanit, gazetari i njohur zbulon çfarë mund të ndodhë mes tij dhe pastorit në burg

Kërkesa e pazakontë e Dumanit, gazetari i njohur zbulon

Në studion e “Shqipëria LIVE” ditën e sotme në Top Channel u diskutua për kërkesën e pazakontë që i penduari i drejtësisë, Nuredin Dumani, bëri pak ditë më parë.

Ky i fundit kërkoi që të rrëfehej tek pastori me origjinë franceze. Ky pastor jeton në Shqipëri dhe kishte kontakt me Dumanin edhe para burgorsjes së tij.

Gazetari Sokol Bregu u shpreh se policia nuk ka të drejtën t’u kërkojëve pastorëve për rrëfimet që i burgosuri ka bërë.

“Lexova për 2 orë se si e ruajnë fjalën pastorët. Mbrohet me të gjithë mënyrat, nga kisha, as policía nuk e detyron dot pastorin të tregojë se çfarë ka thënë. Mund të rrëfejë krimin më të rëndë që ekziston e pastori nuk e nxjerr. Ky është rasti i parë që një i burgosur kërkon të rrëfehet.

Faljen dhe rehabilitimin mund ta marrësh vetëm në një objekt kulti, nuk mund ta marrësh në institucione. Ai është ushtrimi i së drejtës së tij. Dumani nuk është një pjesë e një trafiku ku të detyrojnë të vrasin.

Ai një moment mbeti pa para, dhe nisi dhe një armiqësi me shokun të cilit i vrau vëllain. Këtu nisi konflikti me Talo Çelën që shkoi më pas në 10 vrasje të tjera. Ai i ka thënë Çelës se ka mbetur pa para dhe më gjej një vrasje. Talo Çela nuk e ka marrë me vete dhe këtu u prish çdo gjë mes tyre,” tha Bregu.

“Kjo është gjë tipike e mafiozëve, këtu i referohemi vendit fqinj, madje disa prej  tyre kanë mbajtur dhe Padre Pion tek koka. Ka raste dhe kur në burg krijojnë një ambjent faljeje. Pastori nuk mund të ekspozojë atë çfarë i burgosuri ka për të rrëfyer,” u shpreh Softa.