BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë

Gazetarja Glidona Daci, e ftuar në emisionin “Open” ka komentuar ngjarjen në Frakull të Fierit ku u kap një sasi e madhe kokaine e përzier me pleh kimik, e ardhur nga Kolumbia.

Ajo ka zbuluar se pasi të kryhej ndarja nga plehu kimik, droga do të ishte e destinuar për tregun europian.

“Zamir Rodriguez është personi që dyshohet se do bënte ndarjen e kokainës nga plehu organik. SPAK ka nisur kërkesën për informacion. Dyshohet se është eksperti për ndarjen e lëndës narkotike, e ushtronte edhe më herët këtë aktivitet. Ka ardhur në Shqipëri 2-3 muajt e fundit bashkë me ngarkesën. Ngarkesa ka ardhur nga Kolumbia që në shtator dhe ka qëndruar për 2 muaj në Shqipëri, ka kaluar në kryeqytet në një ambient që ruhej me armë zjarri dhe kamera.
Në Tivar nuk është kapur nga skaneri por është zbuluar nga agjentët antidrogë nga sinjalizimi nga DEA.

Kur është marrë vesh që është porositur nga një shqiptar, është kryer edhe përgjimi.

Laboratori në shtëpinë e Çervanakut nuk ishte ngritur akoma. Pas nxjerrjes nga plehu kimik, një sasi aq e madhe droge do ishte për tregun në BE nuk kishte se si të ishte për tregun vendas. Do ishte punë e grupeve të tjera që do ta dërgonin në BE”, tha ajo.