BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Kreshnik Spahiu zbulon skenarin e Serbisë në trazirat me Kosovën

Kreshnik Spahiu zbulon skenarin e Serbisë në trazirat me Kosovën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë televizive se Serbia nuk do dialog më Kosovën por kërkon luftë. Sipas Spahiut, shqiptarët janë me fat që interlokutorë e dialogut janë aleatët e shqiptarëve, që çliruan Kosovën dhe e krijuan si shtet.


“Serbia është qartazi e përcaktuar që nuk do ta zgjidhë me dialog. Çdo kryeministër serbë do të jetë më pushtet nuk mund të marrë përsipër koston para popullit serb që të njohë Kosovën. Sikur të rrëzohen 10 Vuçiç, 10 të tjerët do jenë po aq të zinj. Asnjë nuk e merr përsipër dialogun, njohjen e Kosovës. Dhe për këtë ata i ikin dialogut dhe provokojnë përplasje ushtarake duke u përpjekur të kopjojnë modelin me të cilin shqiptarët rrëzuan Millosheviçin. Po përpiqen të bëjnë rezistencën në ato komuna ku jetojnë serbët. Ngjarja e fundit nuk i dha të drejtë Kurtit, i dha të drejtë ndërkombëtarëve se nëse do kishin një marrëveshje s’mund të shkohet në konflikt ushtarak. Shqiptarët janë me fat që interlokutorë e dialogut janë aleatët e shqiptarëve, që çliruan Kosovën dhe e krijuan si shtet”, tha Spahiu.

 

Më të lexuarat