BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

“Krijoi organizatën e parë kriminale shqiptare të mirëfilltë”, gazetarja e njohur zbërthen prapaskenat e bujshme: Dritan Rexhepi i vetmi që mbante kontakt me bosët e grupeve kriminale në Kolumbi, Meksikë e Brazil

“Krijoi organizatën e parë kriminale shqiptare të

Gazetarja Glidona Daci në një studio televizive është shprehur se e vetmja organizatë kriminale e mirëfilltë shqiptare ka qenë ajo e Dritan Rexhepit.

Sipas saj Dritan Rexhepi kishte organizuar sigurimin e lëndëve narkotike nga vendet latine dhe e dërgonte atë më pas drejt Europës duke pasur kontakte vetëm me krerët e grupeve kriminale.

Ajo shtoi se grupi i Ervin Matës nga ana tjetër nuk mund të konsiderohet një organizatë e mirëfilltë kriminale si ajo e Rexhepit duke qenë se Mata bashkëpunonte me persona që i kishte të besuarit e tij pa pasur një hierarki.

“E vetmja organizatë kriminale nëse mund të quhet ishte ajo e Dritan Rexhepit, i cili mbante kontakte me disa organizata kriminale në Kolumbi, Meksikë, Brazil, etj për të siguruar lëndë narkotike të cilën më pas e sillte në Europë. Dritan Rexhepi ishte truri që siguronte drogën dhe mbante kontakte vetëm me drejtuesit e grupeve kriminale.

Titullin organizatë kriminale është krijimi i kompanisë Bello nga Rexhepi, kompani e cila përmbyti me kokainë vendet e Europës, kryesisht Italinë. Nga ana tjetër kemi Ervin Matën që nuk mund të quhet organizatë kriminale, pasi bashkëpunonte me persona që i kishte të besuarit e tij. Dritan Rexhepi krijoi të parën organizatë kriminale shqiptare”, u shpreh ajo mes të tjerash.

Më të lexuarat