BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Greqia bllokadë Shqipërisë për në BE, analisti i njohur plas ironinë 'therëse' ndaj Ramës: Nuk mund të tregojë dhëmbët me Belerin kur përuron në Dropull bustin e personit që u ka bërë spastrim shqiptarëve

Greqia bllokadë Shqipërisë për në BE, analisti i njohur

Athina zyrtare ka përshkallëzuar reagimet e saj kundër mbajtjes në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, i akuzuar për blerje votash.

Lidhur me këto akuza, analisti, Andi Bushati, thotë se kryeminsitri Edi Rama nuk mund ti tregoj Greqisë dhëmbët me Belerin kur nga ana tjetër përuron në Dropull bustin e personit që u ka bërë spastrim shqiptarëve.

Unë them se nga brenda kësaj çështje ka dy çështje që neve Greqia na vë veton. Do ta marrësh Edi Ramën nuk mund ti tregoj ai dhëmbët Greqisë, ndërkohë që ai përuron në Dropull bustin e Mitsotakis që u ka bërë spastrim shqiptarëve etnik.

Por si qytetar i Shqipërisë, pavarësisht se çfarë ka bërë ai, atij po i dhunohet e drejta dhe kjo çështje është e një qytetari të Shqipërisë. Po i shkelen të drejtat dhe në këtë pikëpamje, duhet të jemi mbrojtës i të drejtave të tij.

Beleri është i burgosur politik, i burgosur me urdhër të Edi Ramës, me spiunët e paguar dhe porositur nga Edi Rama. Kjo është një gjë që mund t’ja bëjë kujtdo.

Tjetër Greqia dhe tjetër qytetari që i dhunohen të drejtat.

Më të lexuarat