BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

"Krimi po merr revansh sepse qeverinë e ka në xhep ", analisti i njohur flet për sulmin ndaj Top Channel: 60-vjeçari nuk ishte vetëm një roje

"Krimi po merr revansh sepse qeverinë e ka në xhep ",

Në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me sulmin e mbrëmshëm në Top Channel, ku humbi jetën roja Pal Kola. I ftuar ën studio, analisti Arjon Sulo e ka quajtur aktin një sulm ndaj medias, një prej shtyllave të demokracisë, ndërsa shtoi se krimi ka shkelur vijën e kuqe. Ai shtoi se krimi tashmë nuk ka frikë nga ndëshkimi, sepse qeverinë e ka “në xhep”. Sulo shtoi se thirrjet për zbardhjen e ngjarjes, nuk janë gjë tjetër veçse qoka e radhës sepse krimi ka arritur në nivele të rrezikshme sa nuk pyet për askënd.

“Media është një nga shtyllat e demokracisë, kur goditet ajo ngjarja është shumë serioze.
Krimi ka kaluar vijën e kuqe, aty është vrarë një i pafajshëm.
60-vjeçari nuk ishte vetëm një roje, ishte punonjës i një televizioni kombëtar.
Në atë orë ka mbaruar turni punë minutash dhe ka qenë në punë një tjetër ekip.

Aty ka pasur teknikë e punonjës të tjerë. krimi merr përsipër të godasë median me gazetarë brenda e të vrasë të pafajshëm. Dikur thonim dinë ku të qëllojnë, por tani jo. Sot po godasin objektivat pa llogaritur dëmet anësore dhe qytetarët e pafajshëm.
kemi Pal Kolën që humb jetën pa pasur asnjë lidhje, kemi kamerieren e vrarë në Don Bosko, 10-vjeçaren e plagosur. Kemi një kalim të limiteve sepse është kaluar vija e kuqe me mediat, goditet kur shembet me tritol, kur konfiskohet, kur mbyllet.
Krimi po merr revansh sepse qeverinë e ka në xhep sepse nuk e lufton, legjislativi nuk e dënon, e mbetet media që tani po goditet. Apeli i të gjithë institucioneve ndërkombëtare e kombëtare sot për të zbardhur sa më parë ngjarjen është një qokë e radhës sepse krimi ka arritur në nivele të rrezikshme sa nuk pyet për askënd”, tha ai.