BREAKING NEWS

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen disa akse rrugore duke filluar nga ora 08:00, ja si do kryhet qarkullimi (Harta)

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x

Aktualitet

KUJDES! Mjekja e njohur tregon simptomat e hipertensionit, nga dhimbja e kokës tek gjaku nga hundët deri tek...

KUJDES! Mjekja e njohur tregon simptomat e hipertensionit, nga dhimbja e

Kardiologia Daniela Teferiçi tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania simptomat e hipertensionit.

Ajo tha se nis nga dhimbja e kohës e madje mund të përfundojë deri në rrjedhje gjaku nga hundët.

“Shenjat që mund t’i çojnë këta njerëz që të matin tensionin janë dhimbja e kokës, një dhimbje në pjesën e pasme të kokës, është diskomforti i gjoksit, një peshë, dhimbje, marrja e frymës është një e dhënë tjetër, gjak nga hundët. Shumë e kuptojnë nga hemorragjia nga hundët dhe shohim presione shumë të larta,” – u shpreh Teferiçi.

Mjekja shtoi gjithashtu se ka shumë qytetarë që pretendojnë se janë mësuar me atë presion gjaku dhe nuk e pranojnë që vuajnë nga hipertensioni.