BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Aktualitet

Kush është Gert Shehu, i riu që goditi me grusht kreun e PD-së, nga e shkuara e errët e tij tek frekuentimi i Xhamisë. Çfarë u vu re gjatë kontrollit të banesës së agresorit?

Kush është Gert Shehu, i riu që goditi me grusht kreun e

Gert Shehu, 31-vjeçari që goditi me grusht mesditën e sotme kreun e PD-së, Sali Berisha jeton në një pallat në rrugën “Shyqiri Ishmi” në Tiranë.

Në këtë banesë ai jeton bashkë me nënën e tij. Gjatë kontrollit në banesës e të riut, nuk ndodhet asnjë person. Mësohet se i riu i përket besimit mysliman dhe vizitonte herë pas here xhaminë e Tabakëve.

Sipas autoriteteve ai vuan nga probleme të shëndetit mendor. Diagnoza paraprake, siç thuhet në dokument, lidhet me çrregullim psikotik të papërcaktuar.

I riu rezulton edhe me precedent të mëparshëm kriminal për plagosje, prishje të qetësisë publike dhe në fushën e narkotikëve.

Aktualisht Shehu ndodhet në spitalin e Traumës duke marrë mjekim, pasi u godit nga simpatizantë dhe mbështetës të PD-së, pasi kreu sulmin.