BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Aktualitet

"Laertit ju fiksua ta vriste"/ Shteti merr në mbrojtje Doloreza Musabelliun, avokati Adriatik Doga bën për ‘ujë të ftohtë’ autoritetet përgjegjëse: Mua dhe prokurores së Lushnjës i bie që nuk na shpon plumbi

"Laertit ju fiksua ta vriste"/ Shteti merr në mbrojtje Doloreza

Nga dëshmia e Artan Tafanit u tha se avokati Adriatik Doga do të eleminohej nga Laert Haxhiu

 “Nuk jam kontaktuar nga asnjëri dhe unë nuk kërkoj mbrojtje. Po e pa të arsyeshme Policia e Shtetit të më mbrojë, le të më mbroj. Që të kërkoj mbrojtje për vetën time, nuk kërkoj, e mbroj vetë veten time unë. Nuk di asgjë çfarë ka ndodhur fare, e kam marrë vesh nga konferenca për shtyp e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Rrumbullaku. Nga 2021-shi e deri sot mund të më kishin vrarë nga 100 herë ata.

E kam kushëri Mariusin, Artan Tafanin, para 3 muajsh kam pirë kafe. Kur u arrestua Mariusi, xhaxhai i tij me gjyshen, që janë 3 metra nga lokali im larg, më thanë që do të marrim avokat. Të nesërmen dëgjoj unë që ky që unë do isha avokati i tij, paska dashur të më vriste mua. Asaj prokurores së SPAK menjëherë ia vunë mbrojtjen ata, neve tjerëve, mua dhe kësaj prokurores së Lushnjës (Merita Selimi) i bie që nuk na shpon plumbi.

Për mua nuk është e vërtetë, nuk kam asnjë qejf mbetje. Marrëdhënie me atë Laert Haxhiun nuk kam, nuk e njoh fare, me të atin e Laertit përshëndetem në rrugës, si lushnjarë që jemi. Këtë Mariusin (Artan Tafanin) e kam pasur klient, e kam mbrojtur si kushëri në gjyq, tek ai Lul Arapi (Lulzim Spahija) në qershor 2021 kam qenë avokat i vëllait të tij, vetëm nga këta 2 persona nuk e prisja, nga të 3 këta nuk e prisja. Sepse vërtet mund të kem mbrojtur edhe njerëz të Aldo Bares, por kam mbrojtur edhe këta. Kush ka trokitur, e kam mbrojtur, si lushnjar që jam, kaq”, tha ai.

Më të lexuarat