BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

Lufta Rusi-Ukrainë, koloneli Dritan Demiraj zbulon planin e Putinit: Presidenti rus ka dhënë sinjale paqeje, por...

Lufta Rusi-Ukrainë, koloneli Dritan Demiraj zbulon planin e Putinit:

Ardhja në pushtet e Donald Trump, mund të ulë në tryezë për bisedime SHBA dhe Rusinë për luftën në Ukrainë.

Ka qenë kjo deklarata e bërë nga koloneli Dritan Demiraj, për emisionin ‘Studio Live’.

Teksa u ndal tek lufta Rusi-Ukrainë, ai tha se Rusia ka dhënë sinjale për negociata duke zgjeruar frontin e sulmit.

“Putini ka disa muaj që kërkon kushte për tu ulur në negociata dhe pengesa është Zelensky, i cili kërkon disa gjëra që Moska nuk i pranon. Më beso që unë mendoj se arsyet që Putini ka zgjeruar frontin e sulmit është që ta detyroj me dhunë perëndimin dhe Zelenskyn që të ulen dhe të bëjnë negociata. Unë them se ky konflikt do mbyllet kur SHBA dhe federata ruse të ulet në terren, këtë do ta bëjë një avancim i federatës ruse. Nëse Trump vjen në Shtëpinë e Bardhë besoj se po, mund të arrihen negociata. Mund të ndodh edhe nga fillimi janarit”, tha ai.
Sa i takon ambicies së Izraelit për të zhdukur militantët e Hamasit, ai u shpreh se Hamasi nuk mund të zhduket, pasi është një lëvizje politike.

“Mbijetesa e Netanyahu-ut është e lidhur me vazhdimin e luftës dhe sa më shumë të vazhdojë lufta aq më shumë do të vazhdojë ai që të qëndrojë në qeveri. Është e pamundur të bëhet zhdukja e Hamasit. Hamasi është lëvizje politike, që të zhdukësh Hamasin duhet që të zhdukësh 2. 5 milionë palestinez”, tha ai.
Ndërkohë, ai foli edhe situatën e krijuar në Iran pas humbjes së jetës së presidentit iranian Ebrahim Rasisi, më 19 maj në një aksident me helikopter, ku flitet se tashmë krahu i tij radikal është dobësuar.

Por, Demiraj e përgënjeshtroi këtë.

“Për ata që e njohin si funksionon politikën e jashtme e Iranit, marrëdhëniet e tij me disa vende e ka të qartë që Irani nuk është dobësuar. Do donim që të ishte dobësuar dhe të kishte ndryshim të lidershipit, por e vërteta nuk është kështu. Jo çdo gjë që thuhet është e vërtetë në fakt. Në Iran ka opozitë dhe më lejo të them se Irani ka një dashuri të madhe për perëndimin, për jetën, kulturën zakontët dhe gjuhën angleze”, tha ai.