BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Masakra e Paskuqanit/ “Vajza bërtiti oj mam bre”, nëna e Etleva Kurtit: Dëgjova një zë tek porta, që tha a kjo është shtëpia e Vladimir Kurtit dhe më pas...

Masakra e Paskuqanit/ “Vajza bërtiti oj mam bre”, nëna e

Sot mbushen një vit nga ajo që njihet si masakra e Paskuqanit, ku Dan Hutra vrau 3 gra dhe plagosi 3 të tjera. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, ka folur për një emision televiziv, nëna e Etleva Kurtit. Kujtojmë se Etleva Kurti u vra në oborr nga Dan Hutra.

“Dëgjova një zë tek porta, që tha a kjo është shtëpia e Vladimir Kurtit. Unë mendova se mos janë ata të dritave, kupton. Vajza ishte në bahçe me mua. Vetëm kam dëgjuar krismat dhe zërin e vajzës që bërtiti “Oj mam bre”. Monstrën e pashë duke kaluar tek dera. Vajza kishte 1 orë që kishte ardhur këtu.

Me Dan Hutrën nuk kemi pasur asnjë konflikt, asgjë. Asnjëherë në botë nuk e prisja se do të ndodhte diçka e tillë. Ai është futur brenda në dhomë e nuk më ka parë mua. Ka hyrë në shtëpi përpara ekzekutimit. Për djalin që është në burg, Vladimir Kurti, nuk di ç’të them, është në burg, ka problemet e veta edhe ai”, tha nëna e Etleva Kurtit.

Etleva Kurti u vra nga Dan Hutra teksa ndodhej në banesën e saj. Më vonë u raportua se kjo vrasje mund të jetë bërë, për shkak të konflikteve që Dan Hutra ka pasur në burg me vëllain e Etlevës, Vladimir Kurtin.