BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Meteorologia zbulon temperaturat surprizuese, dita kur largohen reshjet dhe çfarë sjell java e parë e tetorit, Tanja Porja tregon kthesën e motit

Meteorologia zbulon temperaturat surprizuese, dita kur largohen reshjet dhe

Dita e sotme do të vazhdojë të ketë reshjet prezente, në sasi pak më të lartë se një ditë më parë. Kemi bregdetin i cili është edhe më problematik përsa i përket kushteve të motit. Gjatë gjithë ditës do të jetë i vrenjtur. Shpesh herë do të ketë prezencë të reshjeve.

Rrebeshe pritet në zonat veri-perëndimore. Pikërisht e njëta zonë ku me epiqendër Shkodrën ku ka rënë 4fishi i reshjeve mujore. Pra nga 125 mm që është norma e shtatorit, kanë rënë rreth 400 mm gjatë këtij muaji.

Megjithatë mesdita mbetet e nxehtë. Maksimumi shënon 27-28 gradë celius në rang territori. Por gjithashtu edhe mëngjesi ka qenë mjaft i ngrohtë, bën me dije Tanja Porja.

Fundjava që kemi para pritet të sjellë “sistemimin” e kushteve atmosferike. E shtuna është gjithashtu nën ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut pothuaje në të gjithë territorin. Është dita e diel ajo që largon reshjet e shiut, por vranësirat do të jenë të pranishme.

Për të nisur javën e ardhshme që është edhe e para për muajin tetor, me largimin e reshjeve dhe mbizotërimin e kthjellimeve.

Ndërkohë përsa i përket temperaturave do të jenë të njëjta edhe për javën e parë të tetorit. Temperaturat maksimale në rang territori pritet të jenë 24-25 gradë nderkohë që edhe mëngjeset nuk do të jenë të ftohta, me rreth 11-12 grdë celucius.

Më të lexuarat