BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Misteri Vis Martinaj! 8 ditë nga përfundimi i ultimatumit të Ramës, çfarë pritet tashmë nga policia

Misteri Vis Martinaj! 8 ditë nga përfundimi i ultimatumit të

Edhe 4 muaj pas zhdukjes, vijon të mbetet mister fati i të shumëkërkuarit të drejtësisë, biznesmenit të lojërave të fatit, Ervis Martinaj.

Gjurmët e fundit të Martinajt janë regjistruar rreth datave 8-9 gusht të këtij viti, ku më pas ai u denoncua nga familjarët e tij si i zhdukur, pasi ata thanë se kishin humbur kontaktet me të.

Policia po heton në dy pista lidhur me këtë çështje, atë të rrëmbimit nga kundërshtarët dhe atë të inskenimit.

Ndërkohë kujtojmë se kryeministri Edi Rama reagoi lidhur me këtë çështje për herë të parë më 7 shtator, duke kërkuar me këmbëngulje që policia të zbardhte ngjarjen brenda 100 ditëve. Kjo porosi ishte edhe një sfidë për drejtorin e ri të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, i cili sapo kishte marrë detyrën.

Por sipas llogarive kanë mbetur edhe 8 ditë nga përfundimi i afatit të vendosur nga Rama dhe ende nuk ka asnjë gjurmë të të shumëkërkuarit.

Në disa deklarata të mëhershme për mediat, të bëra nga Rrumbullaku, por dhe nga Rama, është deklaruar se Policia ka një përgjigje, por nuk ka ende prova të mjaftueshme për ta bërë publike.

Ndërkohë që fati i Martinajt mbetet mister, enigmë mbetet edhe reagimi që do të pasojë nga shefi i ekzekutivit dhe Ministri i Brendshëm lidhur me këtë ngjarje, pas skadimit të afatit që Rama vendosi për zbardhjen e saj.

Kujtojmë se Martinaj është një personazh i njohur i botës së biznesit të lojërave të fatit, por edhe të krimit, pasi ai akuzohej për disa vepra të ndryshme penale, ku e fundit ishte porosia për vrasjen e numrit 2 të bandës së Durrësit, Endrit Dokle, për të cilën foli i penduari i drejtësisë, Nuredin Dumani.

Më të lexuarat