BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Aktualitet

‘Mos konsumoni produktet serbe’/ Thirrja e fortë e biznesmenit për qytetarët: Janë me rrezikshmëri të lartë

‘Mos konsumoni produktet serbe’/ Thirrja e fortë e biznesmenit

Biznesmeni Burim Piraj u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos konsumojnë produkte serbe. Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se dy muajt e fundit kanë pasur një ulje të importeve nga Serbia ndërsa shpreson që ky numër të rritet në vijim.

Sipas tij produktet serbe janë të rrezikshme dhe nuk duhet të qarkullojnë në Kosovës pasi përbuzin dinjitetin shqiptar.

“Detyra jonë është që të kuptojmë rrezikshmërinë e produkteve serbe dhe t’ju bëjmë me dije që të mos e përbuzin dinjitetin tonë kombëtar shqiptar. Na trajtojnë si qytetarë  të rendit të dytë, por ne nuk e pranojmë këtë gjë. Jemi më të rëndësishëm se serbët. Kemi kërkuar që qytetarët të bojkotojnë dhe kemi marrë një përgjigje të madhe.

Nga nëntori i vitit 2022 deri në janar të këtij viti, kemi një rënie të dukshme të importeve nga Serbia. Mendojmë se kjo do të jetë më e lartë në të ardhmen”- tha ai.