BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Në arrest shtëpie, shqiptari nuk përmbahet, organizon festë me drogë në tarracën e pallatit, policia del me detajet e fundit

Në arrest shtëpie, shqiptari nuk përmbahet, organizon festë

Një 53 vjeçar u arrestua dhe u dërgua në burg nga karabinierët, të cilët zbatuan urdhrin e aplikimit të masës së sigurimit. Shqiptari ndodhej në arrest shtëpie pasi ishte arrestuar  për shpërndarje kokaine pasditen e 6 dhjetorit 2022 në rrugën Francesco Sabatucci në Bolonja.

Njëzet ditë më vonë, në mbrëmjen e Shën Stefanit, karabinierët shkuan për kontroll në shtëpinë e 53-vjeçarit për të verifikuar respektimin e masës së sigurimit.

Aty konstatuan festën në taracën e shtëpisë ku gjetën 10 gramë kokainë, 940 euro, një peshore precize dhe  celefon për paketimin e lëndës narkotike.

53-vjeçari mori të gjithë përgjegjësitë duke “shfajësuar” miqtë e tij. Pas ngjarjeve, Prokuroria Publike e Bolonjës ka kërkuar rëndimin e masës së sigurimit, të urdhëruar nga gjyqtari hetues.

I arrestuar pasditen e djeshme nga karabinierët e stacionit të Bolonjës San Ruffillo, shqiptari u dërgua në burg.