BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Ngjarja e rëndë në Durrës/ “Djali i vogël u përfshi rastësisht”, psikologu i njohur zbulon prapaskenat e bujshme: Nëna e fëmijëve po ndihet fajtore pasi ajo...

Ngjarja e rëndë në Durrës/ “Djali i vogël u

Elidon Shehu, psikolog kriminalist, tha se sipas tij djali i vogël i familjes Meta është bërë rastësisht pjesë e bashkëpunimit në fshehjen e vrasjes së babait.

I ftuar në një intervistë televizive, Shehu tha se sipas tij Amarildo Meta, në momentin kur ka marrë vesh krimin e bërë nga motra Hygerta Meta dhe vëllai Hysen Meta, ka dashur t’i ndihmojë ata në fshehjen e provave, pasi e ka marrë rrjedha e ngjarjes.


Nga ana tjetër, psikologu tha se është edhe nëna e tre fëmijëve të përfshirë në vrasjen e Pëllumb Metës, sipas tij ajo ka qenë në një situatë shumë të vështirë, e tashmë sipas tij ajo e ndien veten fajtore.

“Aty është diskutuar shumë, është folur edhe për mekanizmin se si do të ndodhë vrasja. Kjo është familjarizuar me ta, por mekanizmi se si do të  ndodhte nuk ka qenë e mirëorganizuar nga ata. Mendoj se vëllai i vogël është bërë rastësisht pjesë e bashkëpunimit në krim.


Më pas atë e ka marrë rrjedha, ka menduar të ndihmojë që ta fshehë. Nëna nga ana tjetër, mendoj se siç ndodh në pjesën më të madhe të këtyre situatave, ajo është një grua që e ka të vështirë edhe jetën te prindërit e saj. ajo ka një histori gjakmarrje. Duke kaluar koha ajo ka filluar të mendoj se është shkaku”,-tha psikologu kriminalist.