BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

“Nuk ekziston një mafie e mirëfilltë shqiptare”, analisti i njohur bën paralajmërimin e fortë: Janë arrestuar vetëm bishtat, jo kokat

“Nuk ekziston një mafie e mirëfilltë shqiptare”,

Analisti Robert Rakipllari i ftuar një program televiziv, foli për krimin e organizuar dhe mafien shqiptare.

Ai u shpreh se nuk ekziston një mafie e mirëfilltë shqiptare, por ka kriminelë, emigrantë të cilët janë kriminalizuar.

Sakaq tha se SPAK dhe organet e drejtësisë kanë vënë në hetim raste që referohen nga jashtë vendit, ndërsa shtoi se janë arrestuar vetëm bishtat dhe jo kokat e tyre, kjo referuar bandave të krimit.

“Ajo që ka lidhje me ne është fakti që ka kriminelë, shqiptarë emigrantë që janë përfshirë në krimin e organizuar. Këtë logjikë do kisha unë. Ndryshe nga ajo siçiliane, ku kishte organizim. Nuk ekziston një mafie shqiptare e tillë. Por, ka kriminale, emigrantë shqiptarë që janë kriminalizuar. Njësoj se kanë bërë ‘karrierë’ në atë vend.

Dritan Rexhepi ishte një trafikant i niveleve të larta që ka trafikuar kokainë, problemi qëndron se këta lloj kriminelësh bëjnë një pjesë të mirë të parave, i lajnë në Shqipëri. Përmes kësaj mafie kemi ndërtuar një ekonomi jo konkurrente, që dëmton zhvillimin e jetës këtu. Pra ndikimi i këtij aktiviteti kriminal jashtë shtetit, në Shqipëri, ky është problemi kryesor dhe mesa kam parë SPAK dhe organet e drejtësisë kanë vënë në hetim raste që referohen nga jashtë. Nuk janë arrestuar të gjithë, vetëm, bishtat, jo kokat e tyre.”, u shpreh Rakipllari.