BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Bllokimi i komisioneve hetimore nga mazhoranca, flet anëtari i PD: Rama po shkel të drejtat deri në ekstremitet

Bllokimi i komisioneve hetimore nga mazhoranca, flet anëtari i PD: Rama po

Në një intervistë televizive, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo u shpreh se me nismën e fundit ligjore, mazhoranca është duke bllokuar totalisht opozitën lidhur me komisionet hetimore.  

Ai shtoi se nëse ka thashetheme ato mund të sqarohen nga këto komisione dhe theksoi se vetë kreu i SPAK ka thënë se nuk bien ndesh me hetimin e tyre.

Bozdo: Jo vetëm bllokimi, por edhe rrënimi i të drejtave kushtetuese të opozitë ka kaluar në ekstremitet. Ishte paralajmëruar më parë nga PSD se kishte një iniciativë për ndryshimin e ngritjes së komisioneve hetimore dhe me këtë arsyetim na i bllokuan dy komisione hetimore.

Nga njëra anë na thonë se nuk do të na i lejojnë komisionet hetimore mbi thashetheme. Nëse janë të tilla do të konfirmohen nga komisionet, por fakti që ka një iniciativë që prek thelbin e hetimit nga opozita për çështje të interesat publik, çështje të cilat pas komisionet, si ai i incineratorëve i kanë shërbyer edhe hetimit të SPAK. Në kushtet edhe vetë SPAK ka thënë se ngritje e komisioneve nuk është në kundërshtim me hetimit, përkundrazi.

 

 

Më të lexuarat