BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Pa hajdutin duke ikur me kasafortë në rrugë, i riu shqiptar përleshet me policët

Pa hajdutin duke ikur me kasafortë në rrugë, i riu shqiptar

Katër agjentë të Policisë Lokale të Pobla de Vallbona në Spanjë arrestuan një hajdut shqiptar pasi u pikas nga një fqinj kur po ikte me një kasafortë në duar. Hajduti zbriti nga fasada e një ndërtese dhe vrapoi nëpër rrugët e qytetit, por u arrestua menjëherë nga policia pas një ndjekjeje. Ngjarjet nisën rreth orës 18:00 në rrugën Mercat.

Një fqinj u ngjit në tarracën e shtëpisë së tij pasi dëgjoi zhurma që ngjallën dyshime dhe pa hajdutët duke ikur. Njëri nga ta hodhi në rrugë kasafortën që mbante dhe vazhdoi arratisjen.

Pas njoftimit për ngjarjen, në vendngjarje kanë shkuar dy patrulla të Policisë Vendore. Një nga agjentët më pas filloi një ndjekje, duke vrapuar nëpër rrugët e Pobla de Vallbona, ndërsa oficerët e tjerë të policisë u përpoqën të bllokonin rrugën e hajdutit me makinat e tyre të patrullës.

Pak minuta më vonë, agjentët kapën dhe ndaluan hajdutin në rrugën Cervantes pas një përleshje mes tyre. Hajduti ka bërë rezistencë të fortë dhe ka shtyrë efektivët e policisë, por është nënshtruar dhe i janë vendosur prangat.

Pasi e kontrolluan, agjentët sekuestruan dy unaza argjendi që ai sapo kishte vjedhur nga një shtëpi. Ata gjetën edhe kasafortën dhe ia dorëzuan pronarit të saj. Të paktën dy hajdutë të tjerë arritën të arratiseshin pasi iu shmangën kordonit të policisë.
Policia lokale e çoi shqiptarin në selinë e Gardës Civile të Pobla de Vallbona, e cila mori përsipër hetimet. I arrestuari, 27 vjeç, i përket një bande udhëtuese të specializuar për grabitje banesash. Një firmë ligjore e Barcelonës mori përsipër mbrojtjen e tij menjëherë pasi ai u arrestua, sipas burimeve.

Shqiptari është vënë para drejtësisë si autor i dyshuar i një grabitjeje me forcë. Sipas hetimeve fillestare, hajdutët zgjodhën dhe vëzhgonin pronarin e një lokali tregtar për të grabitur shtëpinë e tij.