BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Pagoi para për ekzekutimin e bashkëshortes, gazetari i njohur hedh dyshimet e forta për pistat e vrasjes së Liridonës: Dinte ndonjë sekret të errët të burrit

Pagoi para për ekzekutimin e bashkëshortes, gazetari i njohur hedh

Naim Murseli nuk e ka pranuar se fshihet ai pas vrasjes së bashkëshortes, Liridonës, por shumë hipoteza po vijojnë të qarkullojnë mbi motivin që mund ta ketë shtyrë të inskenojë grabitjen për t’i marrë jetën nënës së 2 fëmijëve.

Gazetari i njohur Muharrem Kafexhiu në një studio televizvie është ndalur te hipotezat që qarkullojnë teksa thotë se ka aludime se Naim Murseli mund të ketë pasur lidhje dashurie me një burrë. Por për gazetarin kjo nuk duket një arsye për ta vrarë Liridonën.

“Krahas pistës së sigurimeve jetësore, një tjetër hipotezë është ajo e lidhjes biseksuale që Naimi dyshohet ta ketë pasur. Sipas meje bie poshtë. Nuk ka qenë arsye e fortë për ta vrarë”.

Varianti më i besueshëm sipas gazetarit ka të bëjë me ndonjë sekret që Liridona dinte për bashkëshortin.

“Hetimet vazhdojnë. Unë pajtohem me deklaratat se mund të ketë pasur ndonjë sekret mes tyre. Kujtojmë divorcin që u anulua. Nëse një partner nuk e konfirmon aplikimin për divorc atëherë bie poshtë. Çifti në 2020 i ka harruar problemet e të së kaluar dhe nuk e ka firmosur divorcin.

 Hipoteza e larjes së parave edhe mund të qëndrojë”, tha gazetari.

Kujtojmë se u përfol për një procedurë divorci në 2019 në Suedi, por që nuk u bë çështje. Më pas, familja e Liridonës ngriti dyshimet se vrasja është bërë për një sigurim jetësor miliona euro, por nuk ekziston shuma prej 20 milionë euro që u tha se mund të përfitonte Naimi pas vdekjes së bashkëshortes.  

Më të prekur nga kjo ngjarje e rëndë janë dy fëmijët e Liridonës. Për to, siç nënvizoi gazetari Kafexhiu ka të drejtë të kujdeset vetëm shteti suedez.

“Lajmi i fundit është që tashmë fëmijët pritet të marrin udhë drejt Suedisë shtetas të së cilës janë.  Vetëm shteti suedez ka të drejtë të kujdeset për fëmijët”.

Vrasja ka ndodhur pasi çifti darkoi në një restorant, rreth 12 kilometër larg Prishtinës. Autori Granit Plava që ka thënë se iu premtua 30 mijë Euro nga Murseli për të vrarë Liridonën, ka ndjekur lëvizjet e tyre. Në kthim për në shtëpi, në Bërnicë, në një rrugë malore pa ndriçim dhe as kamera sigurie që e monitorojnë, Plava i maskuar i doli para veturës. Dyshimet e familjes së Liridonës janë shfaqur, sepse Graniti me maskë thuhet se ka shkuar menjëherë të dera e pasagjerit, tek Liridona, jo nga shoferi. Sipas Naimit ka dhënë instruksione në suedisht që të ikin. Ai ka marrë fëmijët dhe pas disa metrave dëgjoi një krismë. Graniti e qëlloi Liridonën me plumb në qafë. Në burg për ngjarjen, është edhe nipi i Murselit, Kushtrim Kokalla.

Më të lexuarat