BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

“Pashë shumë Ismailër”, Curri ironizon festimet e 111-vjetorit të Pavarësisë: Në vend të kalit, pamë makina sportive, jemi popull teatral

“Pashë shumë Ismailër”, Curri ironizon festimet e

Shqipëria festoi sot 111-vjetorin e Pavarësisë, por analisti Arjan Curi nuk i ka kursyer kritikat lidhur me festimet që u mbajtën.

Në një program televiziv, Curi u shpreh se shqiptarëve i pëlqen teatraliteti në rastet e festave kombëtare dhe nuk fokusohen shumë te thelbi.

Ai nuk la pa ironizuar edhe batutën e Ramës gjatë intervistës me Frederick Kempe, presidenti i Këshillit Atlantik, i cili kur u pyet në lidhje me fotografinë Ismail Qemalit pas tij, u shpreh se ishte gjyshi i tij.

“Pamë shumë Ismailër Qemalër, me në krye krye-Ismailin tonë që është kryeministri i cili edhe në intervistat botërore mburret që i ngjan Ismail Qemalit. Jemi vend teatraliteti, ndërkohë që vendet fqinje festa kombëtare nuk i kanë kaq teatrale i kanë më shumë thelbësore. Në vend të kalit, pamë makina sportive dhe unë që po mendoja që Ismail Qemali do të ishte më i lumtur po të vinte me këto makina sesa me karrocën që i ngeli në shi”, tha Curri.