BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

"Pëllumbi nuk fliste me vëllanë e tij"/ Gazetarja zbulon detaje për krimin në Durrës: Mamaja nuk i linte të takonin kushurinjtë, i ka rritur me...

"Pëllumbi nuk fliste me vëllanë e tij"/ Gazetarja

Të tjera detaje dalin nga ngjarja e rëndë që tronditi opinionin publik, ku tre fëmijë dyshohet se janë autorë të vrasjes së babait të tyre në Shënavlash në Durrës.

Në një  studio televizive, gazetarja Dorjana Bezat tha se nga intervistat me të afërmit e viktimës, ata janë shprehur se Blerina e kishte izoluar atë dhe fëmijët nga i gjithë fisi. Pëllumbi nuk fliste me vëllanë për shkak të saj, ndërsa fëmijët ajo nuk i lejonte të komunikonin me kushërinjtë e tyre.

Kjo familja shumë të fshehta në brendësi të saj dhe shumë inate. Pëllumbi nuk fliste m vëllanë e tij që kishte fqinj. Nuk komunikonin në prani të Blerinës, sepse ajo nuk e lejonte. Të dy vëllezërit kanë pasur nga 4 fëmijë. Vetë Blerinë ndërhynte që Hygerta të mos rrinte në një bankë a klasë me kushërirën e vet. Më rrëfyen që në momentin që ajo ka ardhur nuse në 97’, ka pasur një inat të mbartur nga familja e saj. Kishte ëndrra për jetën, por familja e kishte martuar me shkuesi me Pëllumbin. Nuk donte të kishte kontakte as më të afërmit e Pllumbit. Vit pas viti kishte punuar thoshte kunata, që të prishte çdo lloj marrëdhënie.

Jo vetë ajo nuk bisedonte, por as fëmijët, Vetëm Amarildo u fliste xhaxhallarëve dhe hallës. Vajza e madhe e familjes ka qenë e veçuar nga fisi i babait. Ndërkohë flasim për një grua që për 27 vite i ka ushqyer fëmijët me urrejtjen e babait, e thotë halla. Krejt panoramë tjetër ofrohet për viktimën, Ishte i vetmi që punonte në familje, të ardhurat i kishte ndërtuar Pëllumbi. Gjatë ditës punonte punë të tjera, natën roje.  Të 4 fëmijët është kujdesur t’i arsimojë. Vajza e madhe dhe Hygerta janë të arsimuara, me kurse. Asnjëherë nuk kanë punuar, këtë javë është përpjekur t’i blejë makinë. Kur bën 18 vjeç i bënte me patentë. Gruaja Blerina ishte njeri që shmangte kontaktet me të tjerët. Ajo do ta thoshte këtë shqetësim me dikë, refuzonte kontaktet me të gjitha personat. Kunata thotë që ja kam dhënë unë dhuratë celularin por thoshte nuk e përdor. Celulari viktimës është sekuestruar. Në datën 13 djali i madh ka bërë denoncimin, policia pa që makina lëvizet nga Hyseni në sektorin Rinia. Dyshimi i dytë ishte se nuk e kishin telefonuar babain”-tha gazetarja Dorjana Bezat.

 

Më të lexuarat