BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Përgjimet e SPAK/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat: Koha e operimit të SkyECC ishte nga...

Përgjimet e SPAK/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat: Koha e operimit të

Gazetari Artan Hoxha i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku po trajtohet tema “Si vërtetohen me video, përgjimet e SPAK”, ka folur lidhur me përgjimet e aplikacionit SkyECC, që kanë zbardhur vrasje dhe tentativa vrasje të realizuara nga persona të përfshirë në grupet kriminale.

Sipas Hoxhës, këto përgjime kanë vite që kanë nisur dhe denoncimi i parë është bërë në fillim të vitit 2020.

Ai tregon se nga korriku i vitit 2019 deri në mars të 2021, është periudha e operimit të aplikacionit SkyECC.

Blendi Fevziu: Duke patur parasysh këtë raport do të thotë që shkëmbimi i mesazheve është shumë më tepër?

Artan Hoxha: Absolutisht. Shiko për ca bëhet fjalë që ta ketë të qartë edhe publiku.

Në gjithë këtë histori që përmenda, SPAK-u ka patur mundësi të hyjë në një kampion të kësaj kohe dhe kryesisht kampioni i SPAK-ut ka qenë kur në përdorim është përdorur platforma e SKYECC.

Blendi Fevziu: Këto janë të dhëna ekskluzive të SkyEcc?

Artan Hoxha: Janë të SkyECC, e dëshmojnë edhe aty, e marrin vesh që Encro është thyer dhe fillojnë flasin që mund ta përdorim ose mos e përdorim.

Mbaj mend që denoncimin e SkyECC ne e kemi bërë që në fillim të 2020 edhe të Encros dhe SkyECC, madje e kemi denoncimin edhe në DailyExpress në Britani.

Pra ne shikojmë nga korriku i 2019 dhe deri në mars të 2021, kjo është koha e operimit të SkyECC .