BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Aktualitet

Pesë orët e sulmit iranian/ Frrok Çupi bën paralajmërimin e frikshëm: Rrezik për shpërthim të një konflikti...

Pesë orët e sulmit iranian/ Frrok Çupi bën

Analisti Frrok Çupi në një lihej të drejtpërdrejtë për “Tirana Live” foli për sulmin iranian në Izrael.

Teksa analizoi pesë orët e sulmit iranian ndaj Izraelit, Çupi tha se ka rrezik për shpërthim të një konflikti tjetër rajonal.

“Duket sikur gjërat do vazhdojnë, lufta do jetë e pandërprerë, duke u bazuar tek këshilltari i Izraelit. Irani kërcënon se nëse sulmohet sërish, përgjigja e tij do të jetë më e fortë. Mbrëmja e djeshme ishte një ngjarje dramatikë, pasi është rrezik për shpërthimin e një konflikti tjetër.

Ngjarja ishte thuajse e pritshme nga Izraeli. SHBA paralajmëroi Iranin që të mos guxonte të sulmonte, por megjithatë Irani sulmoi. Irani sulmoi nga disa pika, shtete. Mund të themi që ka tentuar të godasë disa pika vetë Izraelin por ka qenë e pamundur.“, tha analisti.

Sakaq u ndal te roli i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku tha se qëllimi i tyre është që të mos sulmohet Izraeli.

“Kjo ngjarja paraqet rrezik, OKB po bën thirrje për qetësi, pasi mund të shkaktojë një fatkeqësi botërore. Joe Biden ashtu si politika amerikane ka deklaruar se është në mbrojtje të Izraelit. Diplomacia amerikane po ashtu nuk e ka mbështetur sulmet i Izraelit në Gaza. Deri më tani nuk kemi të bëjë me një sulm të Izraelit ndaj Iranit, por mund edhe të ndodhë. Nëse Izraeli sulmon Iranin, SHBA ka thënë se nuk do të jetë pjesë e kësaj lufte.

Momenti i një armëpushimi i Izraelit me Hamasin ka qenë prej kohësh. Jen  krijuar disa herë rrethana për një armëpushim me Hamasin. Por qeveria e Netanyahut që ndodhet në një rrethim të madh”, përfundoi Çupi.