BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

Po shëtiste me mbesën 10-vjeçare, kjo është shqiptarja që u përplas për vdekje në Itali (Emri+Foto)

Po shëtiste me mbesën 10-vjeçare, kjo është

Kozeta Çaushaj, 56-vjeçe, është shqiptarja që u përplas për vdekje nga një makinë në Itali teksa ishte duke shëtitur me mbesën e saj 10-vjeçare. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar, në Via VI Strada në Bellocchi, në Provincën e Pesaros ku një automjet tip “Smart” që drejtohej nga një 35-vjeçare, goditi shqiptaren dhe pasojat ishin fatale.

Fill pas përplasjes mësohet se shoferja 35-vjeçare ka ndaluar mjetin, për t’i dhënë ndihmën e parë shqiptares dhe ka thirrur urgjencën mjekësore por ka rezultuar e kotë, pasi 56-vjeçarja nuk ka mundur të mbijetojë. Ndërkohë vogëlushja 10-vjeçare mësohet se është vizituar nga punonjës të shëndetësisë pasi ka pësuar gjendje shoku pasi ka parë tragjedinë me gjyshen e saj.

Po shëtiste me mbesën 10-vjeçare, kjo është


Autoritetet kanë arrestuar shoferen 35-vjeçare, për veprime të mëtejshme proceduriale. Nga hetimet paraprake ajo nuk ka rezultuar nën efektin e alkoolit, por dyshohet se shkak për aksidentin të jetë bërë një manovër e gabuara nga ana e shoferes e cila gjithashtu ka qënë me shpejtësi tej normave të lejuara.