BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

“Pranvera nis me vranësira dhe...”/ Meteorologia Lajda Porja zbulon çfarë do të ndodhë me motin në fundjavë: Duke filluar nga mesnata e sotme, pritet të...

“Pranvera nis me vranësira dhe...”/ Meteorologia Lajda Porja

Moti gjatë fundjavës që na pret, do të dominohet nga reshje të përqendruara më shumë në disa qarqe të vendit. Edhe pse nuk parashikohen përmbytje, era do të jetë ajo që do të sjellë probleme, duke nisur nga mbrëmja e sotme.

Moti i qëndrueshëm dhe me diell, këtë fundjave do ja lërë vendin vranësirave dhe reshjeve të shiut. Ndryshimet atmosferike u vunë re që në mëngjesin e ditës së premte, për të vijuar dhe më pas gjatë gjithë ditës.

“Do të kemi reshje të pakta dhe të izoluara sonte, në mbrëmje gjatë natës dhe dita e shtunë do të zhvillojë vranësirat ku nuk do të mungojnë rrebeshet, kryesisht në zonat Shkodër dhe mbi Shkodër”,-tha Lajda Porja, meteorologe.

Qytetet si Saranda, Gjirokastra, Përmeti dhe Tepelena, të jenë zonat me të prekura nga këto rrebeshe shiu. Ndërkohë dita e dielë pritet të sjellë një përmirësim të motit, duke mos pasur reshje shiu gjatë gjithë kohës.

“Temperaturat janë të larta në fakt dhe gjatë ditës sot janë 20 gradë, e diela do bëjë ndryshimin që do jenë temperaturat me 3-4 gradë në vlerat maksimale”,-tha Lajda Porja.

Edhe pse nuk parashikohen përmbytje, era do të jetë ajo që do të sjellë probleme, duke nisur nga mbrëmja e së premtes.

“Do të kemi erë të fuqishme, mbi 60 km në orë, do të sjellë probleme në trafikun detare sidomos në brigjet detare”,-tha Lajda Porja.

Edhe pse hyjmë në javën e parë të pranverës, Marsi do të nisë me reshje shiu, ku e vetmja ditë që do të ketë një mot më të qëndrueshme pritet të jetë e marta.