BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x
BREAKING NEWS

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë, dërgon trupa ushtarake në Kosovë

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë,
x

Aktualitet

Pse të rinjtë kanë frikë të punojnë si elektricistë apo hidraulikë? Gazetari i njohur zbulon arsyen

Pse të rinjtë kanë frikë të punojnë si

Gazetari Agim Baçi tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se brezi i të rinjve të sotëm refuzojnë të bëjnë çdo lloj pune, sidomos ato punë që lidhen me profesionin apo zanatin.

Ky refuzim sipas tij lidhet me frikën se këto profesione do t’i lënë në hije, do t’i lënë anonimë.

“Frika jonë dhe e të rinjve të sotëm nuk është e njëjtë. Kemi një trend ndaj punëve të dukshme dhe tërheqje nga profesione. Ky brez duket sikur ka frikë nga profesionet, elektricist, hidraulik apo shofer, se këto profesione i lënë anonim. Duhet t’u tregojmë këtyre të rinjve se puna me dinjitet është shumë më e mirë se ajo e paguar mirë dhe pa dinjitet”, tha Baçi.