BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Aktualitet

“Rama është i përfshirë në zbardhjen e çështjes...”/ Gazetari i njohur reagon për të shumëkërkuarin: Ervis Martinaj ka shkuar në Amerikën Latine, ka shkuar në Dubai apo ka kryer operacione plastike?

“Rama është i përfshirë në zbardhjen e

Kërkimi i Ervis Martinajt është një çështje që ka prekur të gjitha instancat e shtetit. Gazetari i Euronews Albania Eni Ferhati u shpreh se përfshirja në mënyrë indirekte e kryeministrit Edi Rama në zbardhjen e ngjarjes së Ervis Martinajt tregon se kemi të bëjmë me një personazh që ka prekur dhe ka cenuar dhe interesa të qeverisë.

“Pjesa nëse Ervis Martinaj ka shkuar në Amerikën Latine, ka shkuar në Dubai apo ka kryer operacione plastike, mendoj që jemi në kuadrin e spekulimeve dhe teorive konspirative. Megjithatë jo domosdoshmërisht këto pista përjashtohen për aq kohë sa një individ i tillë mund të ketë zgjedhur dhe inskenimin e gjithë zhdukjes së tij që gjithashtu është një pistë që nuk është lënë në harresë nga policia,” – u shpreh Ferhati.

Gazetari thotë se nuk e di cilat provave ju referohen kryeministri dhe drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Rrumbullaku, kur çështja e Martinajt nuk ka vendngjarje.