BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

“Rilindja vjedh ditë e natë”,  Ilir Meta shpërthen ashpër: Rruga e Ersekës vetëm me kashtë dhe një tegel asfalt, në një vit vidhen 3.1 miliardë euro

“Rilindja vjedh ditë e natë”,  Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në fjalën e tij në Komitetin Drejtues Kombëtar të PL-së u ndal tek rruga e Erskeës, që sipas tij është një nga ngjarjet me shokuese.

Në atë rrugë tha Meta është hedhur vetëm ‘dhe dhe kashtë, duke akuzuar qeverinë për vjedhje.

Rilindja tha ai vjedh ditë e natë, ndërsa u shpreh se në një vit vidhen 3.1 miliardë euro.

“Rruga e Ersekës është një nga ngjarjet më shokuese, që duhet të kishte shkuar gjithë shteti, gjithë SPAK, duhet të ishte bërë hataja.

‘Dhe dhe kashtë, 40 metra! Asnjë shtresë me gurë, asnjë stabilizonte asgjë, kashtë dhe një tegel asfalt. Këto janë gjëra të rënda dhe të tmerrshme. Kostot 6 herë më shtrenjtë i kemi ne sesa në Beograd. Atje ka probleme demokracia, por këtu është më e dëshpëruar.

Rritja e nivelit të të ardhurave, nga 27. 5 % që e ka rilindja që vjedh natë e ditë, në 41-42 % që e kanë vendet e rajonit tonë në raporti me GDP, pra ky 15% do të thotë 3.1-3.2 miliard euro në vit që vidhet, përveç tenderave që nuk administrohet fare në kanalet zyrtare, përmes doganave e tatimeve. Në 4 vjet i bie 12 miliard euro, sa gjithë borxhi që ka gjithë Shqipëria, që Rilindja e ka dyfishuar dhe cdo shqiptar paguan dyfish këtë borxh në vend që ti përfitojë si të ardhura si shtesë për të përballuar sfidat”, tha ndër të tjera kryetari i Partisë së Lirisë.

 

Më të lexuarat