BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

"Të bëhemi 100 fermerë t’i blejmë këpucë të reja ministres"/ Pas deklaratës së Delina Ibrahimajt që bëri bujë, protestuesit kanë një thirrje urgjente

"Të bëhemi 100 fermerë t’i blejmë

Qindra qytetarë kanë zbarkuar në shesh për të protestuar kundër rritjes së çmimit të naftës dhe produkteve të tjera shtesë bazike për të jetuar.

Kjo është protesta e dytë kombëtare kundër rritjes së çmimeve, të thirrur këtë të shtunë, qytetarët po vazhdojnë të mbushin Sheshin Skënderbej duke marshuar më pas me hap të ngadaltë drejt Kryeministrisë, ku do të mbajnë fjalë një nga një.

Ja disa nga pankartat më pikante që ata mbanin në duar:

Pankarta që bie në sy është në formë ironia, ku qytetarët bëjnë thirrje që të bashkohen '100 fermerë që t'i blejnë  një palë këpucë ministres'.

Ky irritim i opinionin publik vjen pas deklaratës që ministrja, Delina Ibrahimaj, u shpreh se një qytetar i duhen 130-140 euro për të jetuar një individ.

protesta 19 maers pankarta1protesta 19 maers pankarta2protesta 19 maers pankarta3protesta 19 maers pankarta4protesta 19 maers pankarta5protesta 19 maers pankarta6protesta 19 maers pankarta7protesta 19 maers pankarta8protesta 19 mars